Урок української мови - Українська мова <!--if(Розробки уроків)-->- Розробки уроків<!--endif--> - Все для вчителя - CАЙТ ПЯТЫХ Е.И.
Меню
Нам пишуть
    
   Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Гості з 25.04.11
Хто в гостях
Підручники онлайн

Підручники онлайн
Реєстрація сайту
Главная » Файлы » Розробки уроків » Українська мова

Урок української мови
19.07.2013, 00:06
сУрок: українська мова.
Клас: 4-й (україномовний)
Учитель: Абрамюк Т.Л.
Тема:Займенник як частина мови. Особові займенники.
Мета:познайомити учнів з новою частиною мови,його роллю у мовленні;
вчити добирати потрібні за змістом займенники для передачі зв'язків
між реченнями тексту та розпізнавати особові займенники;
поповнювати словниковий запас учнів; розвивати вміння аналізувати,
порівнювати, узагальнювати; розширити знання учнів про світом
телебачення; формувати здоров`язберігаючу компетентність;
виховувати взаємоповагу, уміння працювати у колективі.
Обладнання: презентація «На телебаченні», картки для індивідуальних
завдань, таблички з назвами студій, бейджики з назвами
доручень, магнітна дошка, картки для оцінювання, пам`ятка
телеглядача, картки для самоперевірки.

ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап.
- Роз'єднайте та прочитайте мої поради щодо роботи на уроці.
Запис на дошці:
Непростослухати,ачути.
Непростодивитись,абачити.
Непростовідповідати,аміркувати.
Непростозапам'ятати,азрозуміти.
- Будемо цінувати кожну хвилину на уроці!
- Поділіться, будь ласка, зі мною своїм настроєм на початку уроку за допомогою кольорових карток. ( у кожного учня по три картки різного кольору на звороті зі смайликами) – жовта(веселий позитивний настрій), зелений (спокійний, без особливих емоцій), синій (поганий, сумний).

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.
1. Загадка про телевізор. (СЛАЙД № 2)
Є цей прилад в кожній хаті,
Що це, можете сказати?
Для матусі серіал і футбол для тата
Може скринька ця чудова легко показати!

- А що ви можете побачити по телевізору? (пізнавальні передачі, випуски новин, фільми, мультфільми)
- Діти, а чи знаєте ви, що появі певної передачі чи випуску новин передує велика плідна робота професіоналів телевізійного центру?
- Підніміть руки, хто хоч раз був на телебаченні.
- А хто хоче побувати?
- Тоді я вас запрошую не тільки помандрувати телевізійними студіями, а й прийняти участь у створенні власного телевізійного продукту.

ІІІ. Робота над темою уроку.
1. Розподіл учнів на групи.
- На нашому телебаченні існує багато телевізійних каналів, кожний з яких намагається зробити найцікавіші програми. А тому і ми сьогодні будемо представляти багатоканальне телебачення. Ви вже розподілилися на три групи. Отже, я прошу вас обрати назву каналу та розподілити обов`язки між членами групи.
У кожній з команд обирається: (СЛАЙД № 3 )
 директор програми, який керує всією роботою;
 секретар, що записує всі думки членів групи;
 ведучий,що оголошує результати роботи каналу;
 редактор, що виправляє або доповнює думки членів групи;
 кореспонденти, що шукають інформацію, виконують завдання каналу.
Кожній групі пропонується обрати назву каналу (вчитель дає зразки на вибір: «КласTV», «3 + 3», «ТРК Мовознавці»). Прапорець з назвою каналу установлюється на столі групи.

2. Очікування.
- Прочитавши у програмі назву передачі ми можемо передбачити, що цікавого дізнаємося з неї. А тема нашої мандрівки: «Займенник як частина мови. Особові займенники.» - -
- Що ви очікуєте отримати в результаті нашої роботи?
Учні відповідають, вчитель, узагальнюючи їх відповіді, прикріплює таблички – передбачення на дошку:
• познайомитися з новою частиною мови;
• дізнатися нове про світ телебачення;
• дізнатися, яку роль грають займенники в нашій мові;
• цікаво та весело провести урок.

2. Робота з оформлення зошитів. Каліграфічне письмо.
- Робота над створенням будь – якої передачі починається з офіційного оформлення замовлення на її створення. А тому я пропоную і вам оформити початок роботи у зошитах.
22 листопада
Класна робота
Т Т Т т т т те ел ба че ен нн ня телебачення

3. Робота у першій студії «Служба інформації» (СЛАЙД № 4 )
- З чого треба почати, коли створюєш якусь програму?
- Так перш за все слід зібрати інформацію.

ЗАВДАННЯ:
І СТУДІЯ – дати визначення: Які слова називаються займенниками.
І І СТУДІЯ – дати визначення: Чим відрізняються особові займенники та іменники.
ІІІ СТУДІЯ – Яку роль виконує у мові займенник?
Учні мають 3 хвилини на обговорення. Ведучий оголошує результат.
Займенник – це частина мови, що вказує на предмет, але не називає його.
Іменник називає предмет, а займенник тільки вказує на нього.
Займенники використовують, щоб замінити в реченні іменники та уникнути повторів слів.

4. Робота у другій студії «Корекційний центр» (СЛАЙД № 5)

- У цьому центрі працюють фахівці, які перевіряють орфографію і пунктуацію в текстах. Його завдання - виправлення помилок різного роду.
ЗАВДАННЯ:
Записати словникові слова у зошит, виправши в них помилки. Учні здійснюють взаємоперевірку.
Результат власної роботи заносять у індивідуальні картки оцінювання. Критерії оцінювання на моніторі СЛАЙД № 6. (без помилок: 5 балів, 1-2 помилки – 4 бали, 3-4 помилки – 3 бали, 5-6 помилок – 2 бали)

Фізхвилинка «У зоопарку».
- Ми з вами завітали на студію, де знімають передачу «Вусо-лапо-хвіст». І герої цієї передачі пропонують вам відпочити разом з ними.

5. Робота у студії «Центр перекладачів». (СЛАЙД № 7 )
- Кореспонденти збирають інформацію різними мовами, а щоб запропонувати її телеглядачам, перекладають зрозумілою для нас мовою.

ЗАВДАННЯ:
Перекласти текст українською мовою та знайти займенники
І група – Искра маленькая, а огонь из неё большой
ІІ група – Доброго дня, вам, поля, леса и кручи!
ІІІ група – Не ищи правді у другий, если у тебя ёе нет
Перевірка: 1 учень від групи – читає вголос, 1 роботу від групи в цей час перевіряє вчитель. За цю роботу отримують оцінки 6 учнів. (СЛАЙДИ 8 - 10)

6. Робота у монтажній студії. (СЛАЙД № 11 )
- Коли кореспонденти зібрали матеріал, інші фахівці його обробили, то весь матеріал потрапляє у монтажну, де його збирають у певній послідовності.

ЗАВДАННЯ: відновити деформований текст, підкреслити займенники.
І група - як, з водою, риба, з тобою, Ми.
(Ми з тобою — як риба з водою.)
ІІ група – Ніхто, має, коли, усміхнутись, не знає, йому, щастя.
(Ніхто не знає, коли йому щастя усміхнутись має.)
ІІІ група – від, природи, його, за, гроші, Розум, не, купиш.
(Розум — від природи, його за гроші не купиш.)
Перевірка: 1 учень від групи – читає вголос, 1 роботу від групи в цей час перевіряє вчитель. За цю роботу отримують оцінки 6 учнів. (СЛАЙДИ 12-14)

7. Робота у «Аналітичній студії». (СЛАЙД № 15 )
- Коли програма випущена до ефіру, обов`язково вивчають її рейтинг, тобто чи сподобалася вона телеглядачу. Отже і нам настав час перевірити чи з користю ви провели сьогоднішній урок.
Тестування учнів.
1. Частина мови, що вказує на предмет, але не називає його називається
а) іменник;
б) займенник.
2. Яку частину мови замінює займенник
а) іменник;
б) прикметник.
3. В якому рядку записані тільки особові займенники?
а) один, я, ви, вона, мій;
б) я, ти, він, вона, воно, ми, ви, вони;
в) він, птах, йому, п’ятий.
4 У реченні займенники можуть бути:
а) підметом або присудком;
б) підметом або другорядним членом речення;
в) присудком або другорядним членом речення.
5 Скільки займенників вжито в реченні: Хай робота тебе боїться, а не ти її.
а) 2;
б) 4;
в) 3.
Самоперевірка за еталоном. (СЛАЙД № 16)

IV. Підсумок уроку.
- Підрахуйте кількість балів на ваших картках оцінювання. (виставлення оцінок).
Цей тест дає вам змогу зробити самоаналіз своїх досягнень за урок. Хто набрав менше 8 балів, зверніть увагу на помилки та опрацюйте їх вдома.
- Отже, телевізійний світ безумовно цікавий, пізнавальний. Але мені сьогодні хочеться вас застерегти від шкідливої дії телебачення: порушення зору та пошкодження хребта, перегляд недитячих передач, що погано впливають на дитячу душу.
- А щоб перегляд телевізору приносив вам тільки користь я подарую вам «Пам`ятки телеглядача», в яких є корисні поради.
- Отже настав час з`ясувати з яким настроєм ми закінчили урок.
- Покажіть, будь ласка, це за допомогою карток.
- Підведемо підсумки наших очікувань (за написами на магнітній дошці).

V. Домашнє завдання.
Категория: Українська мова | Добавил: Ромашка
Просмотров: 1268 | Загрузок: 0 | Комментарии: 2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Міні-профіль
Воскресенье
04.12.2016
02:51


Погода
Цікаво знати
Дистанційне навч.
Хостинг фотоальбомов
Код кнопки
Сайт учителя П’ятих Олени Іванівни


Обміняємось кнопками


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

Посетители за день

    Скільки нас?
Зарег. на сайте: Всего: 3167
Новых за месяц: 10
Новых за неделю: 1
Новых вчера: 1
Новых сегодня: 0
Из них:
Администраторов: 1
Модераторов: 0
Проверенных: 5
Обычных юзеров: 3152
Из них:
Парней: 477
Девушек: 2690
Поиск