Урок математики у 1 класі (за новою програмою). - Математика <!--if(Розробки уроків)-->- Розробки уроків<!--endif--> - Все для вчителя - CАЙТ ПЯТЫХ Е.И.
Меню
Нам пишуть
    
   Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Гості з 25.04.11
Хто в гостях
Підручники онлайн

Підручники онлайн
Реєстрація сайту
Главная » Файлы » Розробки уроків » Математика

Урок математики у 1 класі (за новою програмою).
14.08.2013, 00:12
Відділ освіти
Балаклійської районної адміністрації
Балаклійська загальноосвітня школа I-III ст. №6
Балаклійської районної ради
Харківської області

Урок математики
у 1 класі
(за новою програмою)

(до підручника Ф.М.Рівкінда, Л.В. Оляницької)


Підготувала
Бебіна Валентина Іванівна,
вчитель початкових класів,

Балаклія – 2013




Тема уроку. Складання і розв’язування прикладів на віднімання і додавання. Кругові приклади.
Мета уроку. Формувати обчислювальні навички віднімання й додавання, закріплювати нумерацію чисел в межах 10, ознайомити з круговими прикладами.
Розвивати мислення, кмітливість,вміння розпізнавати геометричні фігури,творчу ініціативу.
Виховувати почуття відповідальності, уміння прийти на допомогу , співпереживати.

Обладнання: предметні малюнки із зображенням тварин, набір цифр, ігри "Лото”, "Мовчанка”, геометричний матеріал.

Хід уроку
I. Організація класу.
Все, сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно піднімати,
На уроці не дрімати,
Щоб не було усім мороки.
Всі готові до уроку?
Тож, гаразд, часу не гаєм
І урок вже починаєм.
II. Оголошення теми уроку.
- Діти, на адресу нашої школи для 1 класу надійшов лист. Від кого ж він? Давайте прочитаємо. Виявляється лист від кози. Ось що вона пише:
" Діточки милі!
Вовк козеняток украв. Та обіцяв маляток віддати,
Якщо я зможу завдання на віднімання і додавання виконати.
Любі друзі, допоможіть!
Дружно і швидко всі завдання зробіть!”
- З якої казки прийшла до нас коза?
- То як, допоможемо їй?
- Тоді нам потрібно швидко вирушати у ліс.
III. Актуалізація опорних знань.
1. А поїдемо ми потягом. Для подорожі нам необхідно придбати квитки. (Гра ”Лото”)
1 2 3
4 5 6
7 8 9
1
2 3
4
5 6
7
8 9

3-2 2+2
8+1 8-1
6-1 7+1

- Я перевірю, хто придбав квиток?
- Яка фігура у вас вийшла?
- Чому вона так називається?
2. Квитки придбали всі. Пора зайняти місця у вагонах (повторення складу чисел)

5
1 3
3

6
5 3 1
2 4

7
6 5 3
3 5 6


3. А тепер давайте перевіримо, чи справні рейки, щоб не трапилося у дорозі лиха. Виявляється вони пошкоджені. Давайте їх ремонтувати. (гра "Які числа загубилися” показати картку з потрібною цифрою)




IV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Усний рахунок.
Все в порядку. Поїхали. Швидко мчить наш потяг. Погляньте, які чудові луки за вікнами. А на них…
У зеленім зіллі виросли дівчатка -
Вії у них білі, золоті очатка.
Відгадали, що це ? (ромашки)
-Діти, а що ви знаєте про ромашку? (лікарська рослина – окращує апетит, вживають при грипі, ангіні,знімає болі в животі, промивають очі при кон’юктивіті, мибть голову при випаданні волосся)
А одна ромашка голівку схилила,
Приклади порахувати вас запросила.
(Гра "Мовчанка"Квітка-ромашка. На пелюстках приклади на додавання і віднімання в межах 10)
2. Фізкультхвилинка
Поміж ромашками пташки стрибають
Скік, скік! Всі на гілки.
Розімнемо трішки спинки,
А тепер іще крилята,
Щоб могли швидко літати.
Прошу я усіх сідати.
Будем далі працювати.
3. Математичний диктант
Ось і ліс видніється.
Треба задачі про ліс розв’язати,
Відповіді у зошит записати.
а) П’ять берізок, дві осички,
Зеленіють над потічком
Біля них одна калина
Скільки всіх дерев, скажи-но? (5+2)
б) Дивіться, а під кущем затаївся їжак,
Збирати грибочки він,дітки, мастак.
На спині у нього 5 сироїжок,1маслючок,1 підберезовик.
Так скільки грибочків приніс на обід,
Їжак, що шукав їх у лісі як слід.
в) Є в зайчихи 7 малят,
Неслухняних зайченят.
На обід їх матуся чекає,
5 прийшло, а скільки немає.
г) Тихше, діти,
Десь хтось плаче,
Чи не наші козенята?
Ні, це плачуть хрюші.
Від дощу у хрюшок ніжки,
Без чобіт замерзли трішки.
Взули хрюшки чобітки –
Відігріли копитки.
Скільки чобітків пішло,
Якщо хрюшок 2 було?(малюнок 2 поросят у чоботях)
4. Логічне завдання
-Сьогодні навіть хрюшки вовкові допомагають,
Виконати завдання вони вимагають.(с.52 №4)
5. Фізкультхвилинка.
- Дивіться ,дітки,а хто ж це там майнув у лісі? Так це ж лиска. Що ж вона робить?
Все у лиски вже в порядку.
Вийшла лиска на зарядку:
Лапки вгору, лапки вниз,
Й роззиралася геть скрізь.
І на місці поскакала,
Присідала і вставала.
Головою покрутила,
Вітрячка вона зробила.
Потім лапки опустила
І взялась собі до діла.
V. Робота з підручником.
Виявляється вовк у лиски побував,
Завдання виконати запропонував.
а) с.52 №1
- За малюнками складіть приклади на віднімання. Пригадайте, як це зробити.

б) с.52 №2 (робота у парах)
А вовк не здається.
Щоб не віддати козі козенят,
Хитрий вовчисько обдурив малят.
Числа із прикладів він украв,
Думав, що зловлять діти "гав”.
Швидко маленькі допоможіть,
Числа у приклади допишіть.
в) с.52 №3
І у бджілок вовк залишив для нас завдання.
Бджілки люблять працювати,
З квітки на квітку жваво літати.
Та не байдужі до горя кози,
Хочуть маленькі допомогти.
Як розв’язати прикладі ці,
Лише не знають трудівниці.
- А приклади ці розв’язуються не за порядком. Розв’яжіть перший приклад.(Отримали відповідь 8).Другий приклад, який будемо розв’язувати, починається числом 8, третій приклад – відповіддю другого і т.д. Відповідь останнього прикладу повинна дорівнювати числу 4, яке є початком першого прикладу.

VI. Геометричний матеріал
У лісі звірят різних ми зустрічали.
Кого з них малюнки вам оці нагадали?
До вас на зустріч не просто прийшли,
Завдання свої вам вони принесли.















1. З яких геометричних фігур складаються?
2. Самостійна робота. Розв’язати приклади(диференційовано за трьома варіантами)
1варіант(с.р.) 2 варіант (д.р.) 3 варіант (в.р.)
7+2 5+3+2 10-6-2
1+4+2 6-3-3 6+4-3
VII. Підсумок уроку
Всі дітки дружні були,
Вовка злого перемогли,
Бідній козі допомогли,
Діток мамі повернули.
Чи сподобалася вам подорож? Що було цікавим? Що нового дізналися? Яке завдання було важким?
Категория: Математика | Добавил: Трудоголик
Просмотров: 3671 | Загрузок: 20 | Комментарии: 1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Міні-профіль
Суббота
10.12.2016
17:37


Погода
Цікаво знати
Дистанційне навч.
Хостинг фотоальбомов
Код кнопки
Сайт учителя П’ятих Олени Іванівни


Обміняємось кнопками


Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0

Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

Посетители за день

    Скільки нас?
Зарег. на сайте: Всего: 3171
Новых за месяц: 10
Новых за неделю: 4
Новых вчера: 3
Новых сегодня: 0
Из них:
Администраторов: 1
Модераторов: 0
Проверенных: 5
Обычных юзеров: 3156
Из них:
Парней: 477
Девушек: 2694
Поиск